Funkcje ułatwiajce wyszukiwanie

 

 

  • Przeszukiwanie konkretnej witryny – jeśli użytkownik chce znaleźć konkretną treść w danej witrynie wystarczy, że wpisze przed adresem witryny słowo „site:” następnie poda adres domeny i słowa kluczowe, jeśli dana zawartość w witrynie istnieje – zostanie ona wyświetlona użytkownikowi.
  • Przeliczanie jednostek – aby dowiedzieć się ile centymetrów mieści się w stopie lub ile litrów to galon, wystarczy, że użytkownik wpisze w wyszukiwarce polecenie: „galon na litr” a Google przeliczy dla niego jednostki.
  • Godzina w dowolnym miejscu świata – użytkownik, który chce dowiedzieć się jaka jest obecnie godzina w Tokio, nie musi już dokonywać skomplikowanych obliczeń, wystarczy, że wpisze w wyszukiwarce: czas tokio i Google pokaże mu godzinę w Japonii.
  • Aktualny kurs waluty – chcąc się przekonać jaki jest aktualny kurs waluty wystarczy jeśli użytkownik wpisze walutę bazową i walutę, na którą ma się dokonać przeliczenie. Innymi słowy sprawdzając kurs euro do złotówki należy wpisać „euro na złoty” lub „złoty na euro”. Opis innych przydatnych w życiu codziennym funkcji można znaleźć na stronie http://www.google.pl/intl/pl/insidesearch/tipstricks/all.html.
on 07 marzec 2017
Odsłony: 7200